Prostata a jak si s tím poradit

Zvětšenou prostatou trpí většinou muži starších 50ti let. Muži co si tím procházejí nebo to už zažili vám můžou potvrdit z vlastní zkušenosti že to není nic zrovna dvakrát příjemného. Nemusíte se bát že by jste na to že tím trpíte nepřišly, příčiny se totiž dají poznat snadno, nejznámější z nich je například to že budete mít problém s vyprazdňováním. Pokud si myslíte že se toto týká zrovna vás objednejte se co nejdříve ke svému lékaři.

Za žádnou cenu se nemusíte bát vyšetření u lékaře. Váš lékař vám nejdříve předloží dotazník ze kterého poté posoudí a zjistí jestli trpíte zvětšenou prostatou trpí či nikoliv. Pokud jste starší 50ti let váš lékař vás bude preventivě vyšetřovat aby zjistit zda se u nás zvětšená prostata objevila. Vyšetření prostaty lékaři provádí přes váš konečník nemusíte se bát není to bolestivé akorát vám to bude nepříjemné.

Vyšetření prostaty

Jak jistě víte u každé nemoci hraje velkou roli váš životní styl. Jakmile u vás lékař zjistí zvětšenou prostatu jednou věcí které vám zakáže bude například tabák nebo alkohol, jako další vám může zakázat třeba i kofein nebo kořeněné jídlo.

Bohužel se najdou i tzv. „Frajírci“, Kterým přijde zbytečné se se svým problémem léčit. Ty to lidé se ale neuvědomují že jejich problém se může rozrůst a napadnout ledviny a v některých případech i játra. Takže v žádném případě neodkládejte návštěvu lékaře a naopak se k němu dostavte co nejdříve.

Prostata

Jaké léky mi vlastně může lékař předepsat? – -co se týče léků určitě uslyšíte názvy Prostamol Uno, Leros Epilobin planta nebo prostakan forte, tyto léky seženete prakticky všude a za velice přijatelné ceny, u všech je potřeba si nejdříve přečíst příbalový leták nebo to zkonzultovat s vašim lékařem.

Prostamol Uno a Prostakan Forte jsou léky v podobě tabletek a Leros Epilobin Platan je léčivý bylinkový čaj. Případné dávkování vám určí a předepíše váš doktor.