Jak přežít v malém bytě

Mnoho mladých lidí na hypotéku při dnešních cenách nemovitostí nedosáhne, zejména chce-li bydlet v okolí hlavního města. Ekonomice se daří a projevilo se to i na cenách nemovitostí. Ovšem i malý byt je lepší než žádný a rozhodně to nemusí být nutné zlo. Když budeme dobře plánovat malý byt se promění v útulné hnízdečko, kde se nebudeme cítit stísněni.

obraz v kuchyni

Nábytek s rozmyslem

Není nutné ochudit se o pohodlný gauč, koneckonců nabídka je pestrá, ovšem musíme pečlivě zvažovat a měřit každý centimetr, aby pohovka v obýváku nepřekážela, ale skvěle zapadla do prostoru. Stejně tak jako ostatní nábytek musíme vše pečlivě přeměřit, aby nic nevadilo v obývání místnosti.

Pryč se zbytečnostmi

V malém bytě není prostor pro schovávání třech ročníků oblíbeného časopisu, hromady přečtených knih, nebo sbírky panenek z mládí. Malý byt člověka naučí schovávat si to podstatné a nepotřebné vyhazovat. V opačném případě se brzy zaplaví zbytečnostmi, které nám ubírají drahocenný prostor. Je jedno jestli jde o zmíněné knihy, časopisy nebo oblečení. Pravidelně kontrolovat obsah skříní by mělo být samozřejmostí, chceme-li se v malém bytě cítit dobře.

Vše má svůj prostor

V malém bytě, když něco necháte ledabyle pohozené nepůsobí to dobře a díky několika drobnostem bude byt působit dojmem že úklidu nevěnujete moc času. Když si však pevně stanovíte místo, co kam budete ukládat ušetříte si pocit, že si připadáte, že máte neuklizeno. V malém bytě je zkrátka vše na očích a na to musíme myslet.
polštářek na židli

Technické vymoženosti s rozmyslem

Stolní gril, čistička vzduchu, sušička ovoce, jsou skvělé věci ovšem před každou takovou kupí důkladně zvažte nakolik chcete danou věc používat. Uskladňování totiž zabere celkem dost místa a pokud si například chcete jednou za měsíc opéci klobásky na grilu zvažte, jestli se vyplatí ubírat si kvůli tomu místo v komoře, které by se dalo využít efektivněji.