Financování nového vozidla – jaké máte možnosti?


Uvažujete-li o tom, že si pořídíte nové auto, možná řešíte otázku financí. Auto totiž není zrovna levnou záležitostí. Pokud chcete úplně nové auto, částka se bude šplhat nahoru v řádech stovek tisíc, a klidně i miliónů. Na druhou stranu, kupovat levné auto představuje taktéž riziko. Levné je totiž z nějakého důvodu. To, co ušetříte na koupi, možná později budete muset zaplatit v servisu, až se ukáže, co všechno vaše auto potřebuje, aby bylo vůbec pojízdné. A pokud se nejedná o nový vůz, s reklamací u prodávajícího většinou neuspějete.

auto

Ale na nové vozidlo většina lidí zkrátka nemá peníze. V dnešní době je pro noho rodin těžké vůbec ušetřit na to, aby si vytvořili nějakou finanční rezervu, natož pak našetřit peníze na koupi nějakého slušného auta. Pokud vám auto doslouží, málokdo navíc může čekat několik měsíců, než si našetříte potřebnou částku. Auto většina z nás využívá na denní bázi.

Co tedy můžete dělat? Můžete si zažádat ve vaší bance o půjčku. Půjčovat si od banky na auto není nic neobvyklého, a většina bank je připravena vám poskytnout požadovanou částku, ovšem za předpokladu, že máte dostatečné příjmy, které jim zaručí, že budete půjčku schopni splácet. Co ale, když vám žádost zamítnou?

tachometr

Další možností je pro vás auto leasing. Finanční leasing je běžnou věcí, kterou poskytuje spousta společností. Budete jim splácet peníze za auto stejně, jako byste je spláceli bance, ovšem s tím rozdílem, že po dobu splácení nebudete majitelé vozu, pouze si ho budete pronajímat. Po skončení doby splácení bude auto vaše.

Výhodou pro vás je, že leasingové společnosti nemají tak přísná kritéria, jako banka. Je tedy velmi pravděpodobné, že pokud v bance se svou žádostí o půjčku neuspějete, leasingová společnost vám přesto žádost schválí, a vy tak získáte své vytoužené vozidlo. Doba splácení u finančního leasingu je stanovena zákonem, a to na 3 až 7 let.