Chytré mobily jako závadné hobby, které nám bere duševní pohodu!

Ovšem, i když nemáme čas na sportovní aktivity a třeba peníze na různé detoxikační kůry, je potřeba se zamyslet také nad tím, že naše únava a nedostatek energie a permanentní nedostatek času na naše koníčky nemusí pocházet jen z nedostatku času a přílišného pracovního nasazení! Důvodem, proč na svoje hobby a relaxování nemáte čas může být také to, že nemáte pořádek v myšlenkách, že nejste spokojeni vnitřně se svým životem, že se nerozvíjíte po duševní stránce!
Co tedy udělat jako první věc, když i vy máte pocit, že vám něco chybí?
brainstorming u kávy

Přestaňte být stále online!

Sice je to k nevíře, ale je v této době úplně až normální, že naše telefony máme stále po ruce. Mobilní telefony, chytré hodinky, tablety a notebooky nás provází celým dnem od rána do večera a dost často i po nocích nám hrají do našich snů televize či videa z počítačů. Neuvědomujeme si tak, kolik času denně strávíme vyřizováním emailů i mimo pracovní dobu, kolik času denně strávíme na sociálních sítích. Říkáme, že nemáme čas na sport, procházky či relaxaci, a přitom je zcela běžné, že nám naše mobilní telefony jednou v týdnu nahlásí, že průměrný čas, který strávíme denně u obrazovky tohoto přístroje, je třeba i více než šest hodin. A za tu dobu už by se dalo určitě udělat něco jiného a zábavného než jen prohlížení fotografií na sociálních sítí.
Odstřihněte se od online světa a nechte odpočinout vaši mysl. Položte telefon na stůl, vezměte tenisky a vyrazte na procházku. Jednou v týdnu byste také měli telefon na jeden celý den úplně vypnout, abyste si opravdu odpočinuli a dělali jen to, co opravdu chcete vy a nebyli jste stále vláčeni povinností se někomu zalíbit, ukázat, odepsat, volat.
rodiče na vycházce
Pro naši relaxaci by také mělo být pravidlem, že si vypnete všechny takové přístroje alespoň půl hodny před tím, než půjdete spát.
Pokud chcete opravdu od světa online alespoň občas uniknout, domluvte se doma, že si vyčleníte jednu místnost, do které se bude chodit zásadně bez mobilního telefonu, bez tabletu a bez podobných chytrých a online přístrojů. Uvidíte, jak se vám doma zlepší vztahy, nálada a jak budete hned více odpočnutí, než když jste stále v pozoru, zda se neudálo něco nového, co musíte vědět, na co musíte reagovat či co musíte řešit!