Efektivní domácí prostředky pomohou s nevolností a zvracením

Zázvor proti zvracení a nemoci při cestování

Zázvor, s jeho aktivní složkou gingerol a esenciálními oleji, může také zabránit zvracení. Čerstvě uvařený zázvorový čaj mírní nepříjemný pocit v žaludku.

  1. Oloupejte plátek zázvoru a nakrájejte na plátky.
  2. Přelejte horkou vodou a nechte asi 15 minut.

Čaj také reguluje rovnováhu tekutin v těle. Pokud vám nechutná čistý zázvor, můžete ochutit čaj s trochou citronu nebo máty peprné. Berte však na vědomí, že nemáte používat zázvor jako domácí lék na nevolnost během těhotenství, neboť může ve velkém množství způsobit překrvení pánve a je zde docela velké riziko potratu.
Tip na cestovní nevolnost: prostě odlupujte a žvýkejte kus zázvoru!
pití z šálku

Polévky proti ztrátě tekutin

Dokonce i polévky zaručují dostatečnou hydrataci při nevolnosti a zvracení. Ne příliš pikantní a nízkotučné rostlinné nebo kuřecí polévky jsou snadno stravitelné a působí na žaludek. Brambory, mrkev, masožravci často přidají kuřecí maso, škrob a proteiny mohou na sebe vázat přebytek žaludečních šťáv a snížit tak nepříjemný pocit v oblasti žaludku. Kromě toho vám polévka dodává elektrolyty, po kterých vaše tělo dychtí, například po nadměrné konzumaci alkoholu.
čaj s citronem

Citron podporuje trávení

Dokonce i citron má přírodní složky pro nevolnost. Jeho neutralizující kyseliny mohou potlačit nevolnost a pomoci trávení.

● Pokud máte pocit nevolnosti, zkuste žvýkat kousek citronu. Pokud je pro vás příliš kyselý, vytlačte šťávu z citronu a přimíchejte trošku vody.
● Také smíchaný s medem je citron extrémně účinný proti nevolnosti. Zamíchejte čajovou lžičku čerstvě vymačkané šťávy s čajovou lžičkou medu a cumlejte.

Pokud příznaky přetrvávají déle, zvracíte několikrát denně a navíc trpíte průjmem nebo jinými příznaky, měli byste být vyšetřeni lékařem. Zvláště u dětí byste měli navštívit lékaře včas, protože se mohou dostat na hranice svých fyzických sil mnohem rychleji než dospělí, a to díky ztrátě tekutin.