Bydlení podle Feng Shui

Jedná se o tzv. psychologii prostoru. Každá místnost v domě má svoji energii, o kterou je třeba se starat. Vdechnete tím bydlení trochu života. Domov je odrazem těch, kdo ho obývají. Pokud nějakou část domu udržujete ve špatném stavu, projeví se to i ve vašem životě.
duchovní jóga

Prostor těsně před domem

Jedná se o důležitý prostor, který vysílá mnoho signálů. Hosté, kteří jdou k vám do domu, si zde udělají první dojem, co je uvnitř nejspíš čeká. Je to něco jako, když si uděláme o někom úsudek ještě dříve, než ho vlastně vůbec poznáme.
Do tohoto prostoru spadají předzahrádky, přístupové cesty, branky a ploty. Je dobré mít tento prostor příjemný a přehledný.

Vchodové dveře

Měly by se udržovat v dobrém stavu. Znamenají bohatství a měli bychom je nechat dobře osvětlené a dát vedle nich nějakou pěknou květinu, abychom do domu přitáhli více energie.
květiny v kuchyni

Chodba

Prostor za dveřmi představuje možnosti. Mělo by zde být uklizeno, aby mohla energie od dveří proudit dál do domu. Ideální je ukládat kabáty a boty do uzavřených skříní a botníků, aby zde energie „nestála“. Pokud na zeď umístíte zrcadlo, narůstá v prostoru energie.

Kuchyně

Je to důležitý prostor, který představuje pro obyvatele výživu a harmonii ve vztazích. Neměl by zde být umístěn dřez naproti varné desce, protože by se tím postavil oheň a voda do opozice. Varná deska by neměla být ani naproti dveřím či pod oknem.
Důležité jsou zde barvy. Vyvarujte se používání černé a červené barvy ve větší míře. 

Obývací pokoj

Nábytek by měl být úměrný prostoru, který nám tato místnost nabízí. Gauč je vhodné umístit přímo u stěny, aby poskytl obyvatelům oporu. Pokud byste chtěli v místnosti aktivovat energii hojnosti a bohatství, umístěte diagonálně ke dveřím do rohu místnosti lampu.

Jídelna, jídelní stůl

Je to důležitý prostor, kde se můžete soustředit na to, co jíte. V čínském učení je místo, kde se jí spojeno se slezinou. Ta je spojena s elementem Země, a v tradiční čínské medicíně má právě tento element na starost trávení. Pokud byste zde chtěli optimalizovat energii, můžete na zeď umístit zrcadlo, tak, aby se v něm odrážel jídelní stůl. Na stůl pak lze umístit květiny.

Ložnice

Pro klidný spánek by měla být ložnice v neutrálních barvách a postel umístěnou čelní desku u zdi. Pokud nám to prostor dovolí, je dobré mít postel v jedné linii s dveřmi. Noční stolky na obou stranách postele jí poskytnou oporu. Pro povzbuzení romantické energie je vhodné na stolky umístit svíčky nebo pěknou lampu.

Koupelna, WC

Je důležité mít u těchto místností zavřené dveře a udržovat je opravdu čisté. Nezapomínejte přiklápět záchodové prkénko, aby vám neuteklo bohatství.
Můžete si dát do roku 2019 předsevzetí, bydlet podle Feng Shui a uvidíte, že najednou vám bude „lehčeji“ a prostor bude mnohem otevřenější a čistější.

Bydlení podle Feng Shui
Ohodnoťte příspěvek