Co přesně znamená hypotéka bez příjmu

Asi není třeba říkat, že u nás hypotéka stále ještě patří k nejběžnějším způsobům financování bydlení. To platí zvláště dnes, kdy ceny nemovitostí dosahují takřka astronomické výše. Je tedy jen pochopitelné, že jejich poskytovatelé nabízí mnoho druhů, aby si každý našel tu, která je pro něj nejvhodnější.

Jednou z těch, která je dostupná skutečně široké škále klientů, je hypotéka bez příjmu Nebankovní hypotéky úvěry. Ta je oblíbená především mezi lidmi z nižších sociálních skupin, a není divu. Je to jedna z velmi mála, kde mají alespoň šanci na to, že jim bude schválena.

schválení hypotéky

Běžně bankovní i nebankovní poskytovatelé ověřují klientovu schopnost splácet tím, že po něm chtějí doložit jeho čistý měsíční příjem. Z toho pak usoudí, zda je dostatečný k tomu, aby mohl pohodlně svůj dluh splácet podle domluveného kalendáře.

Problém zde samozřejmě je v tom, že se tím vyřadí poměrně velká skupina lidí, kteří zkrátka požadovaný příjem nemají. A to jsou klienti, o které poskytovatelé nechtějí přijít. Proto přišli s tímto typem hypotéky.

předávání klíčů od nového domu

Zde žadatel nemusí dokládat své příjmy, což pro něj celou situaci značně zjednodušuje. Na druhou stranu je zde háček v tom, že úroky i sankce v případě, že se zpozdíte s platbou, případně že nebudete splácet vůbec, jsou mnohem tvrdší.

Snadno se tak můžeme dostat do dluhové pasti, ze které nebude snadné se dostat. Situace může dojít dokonce tak daleko, že o onu nemovitost přijdeme. Nebudeme mít tedy ani peníze, ani dům, takže na tom budeme podstatně hůř než předtím.

Je proto dobré být si předem vědom veškerých rizik, která s tím souvisí, a být na ně připraven. A pokud usoudíme, že jsou příliš velká, je lépe se jim vyhnout. Jak již totiž bylo zmíněno, následky by rozhodně nemusely být příjemné, a to ani pro jednu ze stran.

I proto se doporučuje si vždy důkladně před podpisem přečíst celou smlouvu, a pokud si nejsme s něčím jisti, zeptat se. Ušetříme si tak v budoucnu řadu nepříjemných překvapení.