Pro koho je hypotéka bez doložení příjmu vhodná

Mnoho především mladých lidí sní o vlastním bydlení. A není divu, koneckonců bydlet ve vlastním domě či bytě má řadu výhod. Především se nemusíte bát, že vám majitel neprodlouží nájemní smlouvu. Také nelze pominout fakt, že nemusíte platit nájem.

Ceny nemovitostí jsou však poměrně vysoké. Naprostá většina lidí si je proto nemůže dovolit, alespoň tedy pokud nebudou velmi dlouho šetřit, či pokud jim rodiče již v dětství za tímto účelem neukládali peníze či nezaložili stavební spoření. Co ale dělat, pokud se objeví ideální nemovitost, a my na ní momentálně nemáme peníze? Máme si ji nechat utéct?

hypoteka2

Není třeba. Řešením může být některý z typů hypotéky, tedy účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je poskytována jak bankovními tak nebankovními společnostmi a jednotlivé typy se od sebe liší především tím, jaké podmínky musí žadatel splňovat, aby mu byla hypotéka schválena.

Jedním z dlouhodobě oblíbených typů je pak hypotéka bez doložení příjmu fahd.cz. Ta se od ostatních liší tím, že zde není nutné dokládat váš průměrný měsíční příjem. To je procedura, která má zajistit, že klient bude schopen dohodnutou částku splácet.

hypoteka4

Je jasné, proč je právě typ bez dokládání příjmu populární. Umožňuje tak získat hypotéku i lidem, kteří by byli pro nízký příjem odmítnuti při žádosti o jiný typ. Avšak zde je i jádro problému: mnoho lidí si neumí spočítat, zda skutečně bude mít dostatek financí, a to i v případě nečekaných událostí jako je ztráta zaměstnání či dlouhodobé onemocnění.

Přesto i tento typ hypotéky má zákazníky, pro které je skutečně vhodný. Oproti běžnému přesvědčení to nejsou lidé s nižším příjmem. Jsou to ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nechtějí, aby měla daná firma údaje o výši jejich příjmu. Tito však tvoří pouze menšinu žadatelů. Je tedy jasné, jak to obvykle končí. A to je škoda, protože se jedná o druh hypotéky, který skutečně může být užitečný. Díky těmto lidem má však špatnou pověst, kterou si rozhodně nezaslouží.