Betonové ploty v Plzni a okolí ve spojení se dřevem

Lidská tvořivost nezná hranic a tvůrčí schopnosti jsou snad nejvíce markantní v oblasti automobilového průmyslu a odvětví stavebnictví. Stačí si vybavit vývojovou řadu, po které kráčelo lidstvo v souvislosti s osobními vozy, ty které se proháněly na silnicích v 90. letech minulého století, jsou již veterány a v běžném provozu je nespatříte.

pohled na Plzeň

Moderní stavební materiály rovněž nahrazují ty vysloužilé a po technické stránce překonané, týká se to hlavně staveb velkoryse pojatých, jako jsou mosty a budovy z předpjatého betonu. A právě beton se stal námětem pro tvůrce oplocení, cílem bylo vytvořit konkurence schopné řešení a přitom levnější a esteticky přijatelné vůči klasickému zdivu.

Betonový plot nemusí zahradu a okolní krajinu hyzdit

Základ technologie betonových plotů Plzeň tvoří svislé sloupky s obdélníkovými drážkami, jde o armovaný odlitek s výztužemi z ocelových drátů, který se kotví do země v dvoumetrových rozestupech. Sloupky nevyžadují hloubení základů po celé délce parcely, tím je celé řešení jednodušší, časově méně náročné a levnější, než příprava základové desky pro klasické zdivo.

betonová zeď

Mezi zabetonované sloupky se pak vsouvají velmi tenké panely (tloušťka 4 cm), pokládají se na sebe systémem suchého zdění ve volitelné výšce do maximální bezpečné hranice 250 cm. Takto lze vytvořit kompaktní betonovou hradbu, ovšem velmi často se jednotlivá pole mezi sloupky vyplňují masivním dřevem, kupříkladu v podobě vodorovných prken či latí. Betonové sloupky lze také obložit dřevem, tím pak vznikne komplexní, vzhledově atraktivní řešení.

Betonový sokl, např. s povrchovým vzorkem imitace lámaného kamene spolu s vhodně zvolenou lazurou dřeva jsou pak spojením elegance a praktičnosti v jeden celek a hodí se k různým typům staveb koncipovaných jako klasické zděné novostavby, vilovou zástavbu či moderní nízkoenergetické objekty, bungalovy, anebo mobilní dřevostavby.