Na barvě posuvných dveří vestavěných skříní záleží

Vestavěné skříně řeší velmi efektivně úložný prostor v domácnosti či ve firmě. Zaujímají obvykle prostor od podlahy až ke stropu a máme tak možnost umístit co nejvíce uložených předmětů na jednom místě. Velkou předností jsou zejména posuvné dveře, snadno ovladatelné řešení, prakticky bezúdržbové, s velmi dlouhou životností.

postel a skříň v ložnici

Bílá to vyřeší

Při výběru vestavěné skříně hledíme jak na její praktickou stránku a funkčnost, tak i na vzhled. Zajímá nás, jak bude uspořádán vnitřní prostor, jak budou řešené zásuvky, regály polic, ramínka na šaty, prostor na obuv, ovšem jakmile skříň uzavřeme, máme před očima pouze posuvné dveře. Zda budou červené nebo šedé, či budou připomínat masivní borové dřevo, je otázkou volby na několik let, možná několik desítek let a ne vždy se stává, že se strefíme do toho, jak si představujeme svůj bytový prostor oživit.

moderní ložnice

Vsaďte na bílou barvu – je univerzální (v bílé je ukryto celé spektrum barev) a hodí se takřka všude. Bílá zvětší opticky každý prostor, místnost doslova rozsvítí, odráží přirozené sluneční světlo, necítíme se v její přítomnosti stísněně. Bílá probouzí kreativitu a snahu o vlastní realizaci a není to barva smutku. Proto je také černá barva typická pro pohřby, a bohužel se nám vkrádá do života stále častěji a vytlačuje přirozené pastelové barvy.

Bílé posuvné dveře můžete umístit v bytě či domě kamkoli, pod schodiště, do zkoseného podkroví pod stropní podhledy, do ložnice, do předsíně i do kanceláře. Dobře zapadnou k dřevěnému obkladu, doplní jakoukoli malbu stěn i stropu. Můžete ji bez obav umístit k plovoucí podlaze s dřevěným dekorem, vynikne v kombinaci s nerezovou ocelí, hliníkem, tapetou, kobercem či dlažbou. Vzhledově zajímavý je právě kontrast bílé vůči čemukoli jinému, čímž se oba celky navzájem doplňují a nepůsobí podivně a odpudivě.