Na zahradě je všechno zdravé

Baví vás pěstovat vlastní ovoce a zeleninu anebo třeba okrasné květiny? Pokud jste propadli zahradničení, můžete si gratulovat. Jak se lidově říká, tak na zahradě je všechno zdravé.

zelí na záhonu

Za prvé, zahradničení je ideálním koníčkem, protože vám nabízí smysluplné trávení volného času. Jak jinak lépe byste mohli strávit svůj volný čas než pohybem na čerstvém vzduchu, a zároveň činností, která vás naplňuje? Když jste psychicky unavení, tak práce na zahrádce je ideální volbou relaxace. Můžete sami vlastníma rukama něco vytvořit, můžete pozorovat, jak se vašemu dílu daří a budete mít brzy v ruce hmatatelné výsledky své práce. Navíc, o zahradničení můžete s mnoha dalšími lidmi hovořit do nekonečna, takže svůj koníček můžete pěstovat sólo anebo v nějaké zájmové skupině. Vždy budete mít co sdílet a práce na zahrádce vám tak přinese mnoho radosti.
keř angrešt

Za druhé, není lepší způsob, jak protáhnout své tělo na čerstvém vzduchu. Samozřejmě, když budete celý den rýt rozlehlou zahradu, tak se večer nebudete cítit úplně fit, nicméně z dlouhodobého hlediska vám takový pravidelný pobyt venku jedině prospěje. A navíc, nikde není psáno, že se musíte dřít do úmoru. Dělejte jenom tolik práce, kolik vás těší. Vaše zahrádka nemusí být jako ze žurnálu, měla by být jen taková, abyste s ní vy sami byli spokojeni. Navíc, aktuálním trendem jsou permakultury a přírodní zahradničení, které vyžaduje spíše méně námahy.
malé rostlinky

Za třetí, to, co si vypěstujete, si také sníte. Jedině vy sami moc dobře víte, jak jste o svou zeleninu a ovoce pečovali, a co jste přitom použili. U vlastních výpěstků tak budete mít sto procentní jistotu, že víte, co jíte. A kdo z nás by si otrávil vlastní talíř? Vlastní ovoce a zeleninu ze zahrádky vám tak budou mnozí závidět, a pokud náhodou budete mít nečekaně velkou úrodu, tak si můžete být jisti tím, že o ni bude velký zájem, a možná si i přivyděláte.