Začněte chystat bazén na zimu včas

Provoz velký zahradních bazénů by se asi docela prodražil, pokud bychom museli vždy vypustit veškerou vodu, bazén pracně vlastnoručně vyčistit a na jaře opět to obrovské množství vody napustit. Zejména v dnešní době, kdy jsou stále období velkých such, by se to ani okolí příliš nezamlouvalo. Je tedy rozhodně ekonomičtější a praktičtější naše soukromé koupaliště připravit na zimu.

modrá voda

 • ROZHODNĚ SE NEDOPORUČUJE ČEKAT, AŽ UHODÍ MRAZY.

Přípravky, které nám mají pomoci při přípravě na období bazénového klidu https://eshop.techneco.eu/Zazimovace, se musejí aplikovat ještě před tím, než zima skutečně nastane. Je tedy dobré na nic nečekat a sotva se rozhodneme, že vodní radovánky pro letošek končí, začneme s přípravami. Nebude to nikterak složité. Ovšem jen v případě, pokud použijete přípravky z řady zazimovačů. V podstatě se používají dva.

 1. PWS Zazimovač– jedná se o klasický přípravek na ošetření vody s běžnými parametry jednotlivých ukazatelů.
 2. PWS Zazimovač Gold– tento přípravek volte v případě úpravy vody, která se vyznačuje vysokou tvrdostí, což znamená zvýšenou koncentrací vápníku nebo hořčíku – zabrání totiž spolehlivě tvorbě nežádoucích anorganických inkrustů v době mimo koupací sezónu.

Pozvěte si odbornou pomoc

Po ukončení koupací sezóny ale můžete svému koupališti prospět rozhodně ještě mnohem více.

 • Doporučují se
  • zimní dilatační plováky– díky nim nebude voda na hladině zamrzat a led nezpůsobí poškození stěn vašeho bazénu
  • zazimovací zátky– slouží k ochraně trysek
  • zimní zátky do skimmeru
  • plachty pro zazimování.

nohy

Jestliže si nejste jisti, zda budete mít na všechny úkony dostatek času, pak můžete tuto starost zcela pustit z hlavy a přenechat ji na odbornících. Ti provedou vše na profesionální úrovni. Umožní jim to dlouholetá praxe v oblasti instalace a konstrukce bazénů a bazénových technologií.