Co nás může potěšit?

Jak jistě každý ví, hraje v našem životě nesporně důležitou roli i naše psychika. Nestačí nám být jenom hmotně zajištěni a cítit fyzické uspokojení, potřebujeme se cítit dobře i po stránce duševní. Protože si zřejmě bez problémů vybavíte aspoň nějakou situaci, kdy jste byli psychicky na dně nebo jste se aspoň necítili dobře, a tak mi potvrdíte, že i na našich nehmotných pocitech záleží.

hořící svíčka

Nevím, jak tomu bude v době, kdy budete číst tyto řádky, ale třeba právě nyní, v době jejich vzniku, určitě není mnohým z nás zrovna do zpěvu. A to jenom proto, že to ještě před pár dny vypadalo na příchod radostného jara, a teď jsme zase skleslí z toho, jak se venku sype mokrý sníh na zablácené ulice a opadané větve stromů.

A nejen v takových chvílích potřebujeme, aby nás něco polaskalo na duši. Psychickou vzpruhu potřebujeme i jindy, a vlastně naprosto kdykoliv. A abychom si to mohli dopřát, je tu například i Flor Service, nabízející nám leccos, co dokáže nás lidi potěšit. Právě zde si můžeme pořídit třeba oku lahodící stabilizované rostliny a mechy nebo sušené květiny, právě odsud můžeme získat kdejaké koše, ošatky, truhlíky, věnce a jiné dekorace, ale také držáky, náramky a další floristické potřeby. A s pomocí tohoto si můžeme vyzdobit jak naše příbytky, tak třeba i jiné prostory k obrazu svému. Něčím takovým vyzdobená místa stojí určitě za to, aby na nich kdekdo ulpěl pohledem. A třeba nejen pohledem.

svíčka v dlaních

A když si zatoužíme pořídit pro chvíle pohody třeba i nějaké to dnes už ne zcela obvyklé osvětlení, i v tomto ohledu nám může být přáno. Protože třeba právě svíčka levandule může být tím pravým, právě její svit nám může pomoci navodit tu nejpříjemnější atmosféru.

Zkrátka a dobře potřebujeme nejen to, co plní nějakou funkci, ale i to, co je ‚jenom‘ krásné. A je dobře, že to můžeme mít, že je někdo, od koho to bez problémů získáme. Protože jenom po navození psychické pohody může být náš život dokonalý.