Kdy na dovolenou?

Je pravda, že většina lidí jede raději v létě. Je to dáno tím, že mají děti, a navíc je to takový zvyk. A nemusí se toho tolik s sebou tahat.  

Letní vybavení i když může obsahovat stejný počet věcí jako zimní, je vždy lehčí a zabere méně prostoru. Než kožich, lépe se do kufru vejdou dámské plavečky, stejně jako pánům plavky místo zimní bundy. A těch věcí je samozřejmě více, botami počínaje a svetry konče.  

slečna v plavkách

Samozřejmě je to také dáno polohou místa, kam se jede. Pokud míníme navštívit velehory a jezdit lanovkou na hodně vysoko položená místa, je nutné mít zimní doplňky i v srpnu. A obráceně. Ačkoli na cestu tam… 

V létě se lidé flákají u moří a jezdí po městech v okolí. Někdo ta města rád vynechává a omezí se pouze na to válení se u moře. Nebo jinde u vody. A proč ne. Když ho to baví. Výhodou je to, že se může posadit či si lehnout skoro kdekoli, což je v zimě jistá potíž. A v létě si nemusíte v chatce, pokud v ní bydlíte, přitápět.  

Ovšem i v zimě to má své kouzlo. Pokud máte tu jedinečnou možnost, že si můžete topit v kamínkách, určitě si ji zvolte. Na dřevě se většinou domluvíte s majitelem, ve většině případů ho má dostatek a je to pak jen otázka ceny. I topení uhlím má svou romantiku, ale pak už chybí ta vůně. Topíte-li dřevem tvrdým z listnatých stromů, budete o ni ochuzeni rovněž. Ale pokud má majitel nachystané dřevo smrkové nebo modřínové, ucítíte k té romantice i nádhernou vůni smůly. To se to pak spí! 

kamínka

Bohužel něco podobného seženete dnes asi již jen u soukromníků, a i ti se snaží přecházet na jiné druhy topení, takže vlastně budete moci mluvit o velkém štěstí, pokud se vám podobné bydlení podaří sehnat. Takže jak lze vidět, obě dovolené si lze užít po svém způsobu, protože každá má určité výhody, ale také své nevýhody. Začněte si plánovat dovolenou už nyní, s předstihem, abyste bydlení sehnali vůbec. Přeji hodně štěstí.