Dovolená ve své režii

Pokud pro vás není dovolená realizovaná přes cestovní kancelář to pravé, máte spousty jiných možností. Můžete si pokusit naplánovat dovolenou sami. Strávíte spoustu času na internetu, prohledáváním destinací, které vás lákají. Slyšeli jste o nich, případně jste četli nějaký cestopis, nebo se na daném místě odehrával děj vašeho oblíbeného románu či filmu.

odbavení letadla

Když už máte destinaci vybranou, musíte zjistit, jakým způsobem se do ní dostanete. Na velké vzdálenosti asi využijete leteckou dopravu. Ostatně pokud chcete navštívit Thajsko, nebo Kapverdy jinou možnost ani nemáte. Letenky si pořiďte s co největším předstihem. Zajistíte si tak nízkou cenu.

Na kratší vzdálenosti můžete využít také letadlo, anebo jet vlakem, či autobusem. Všechny tyto možnosti mají jednu společnou nevýhodu. Na místě budete muset řešit nějakou dopravu. Buď můžete využít místní hromadnou dopravu, anebo si zapůjčíte v místní autopůjčovně automobil. U autopůjčoven po celém světě platí, že provozovny na letištích, v blízkosti velkých dopravních uzlů a centrech měst mají nejvyšší ceny. Pokud si zrovna sestavujete program své dovolené a koukáte se do map, nahlédněte do menších městeček, kudy budete, cestou k hlavnímu cíli pojíždět. V takovém městě je pravděpodobné, že si autopůjčovna za zapůjčení stejného vozu řekne o dost méně.
burj al arab v dubaji

Když už máte vybranou destinaci a víte, co v ní budete dělat, je nejvyšší čas najít si ubytování. Je mnoho vyhledávacích serverů, které ubytovací zařízení vyhledají a doporučí. Dejte přednost takovému, jehož portfolio ubytovacích zařízení je největší. A to z celosvětového hlediska.

Takový server, který nabízí ubytovací zařízení, poskytuje také informace od klientů, kteří již toto zařízení navštívili. Pročítejte si pečlivě tyto recenze a hodnocení. Některé sice mohou být inspirovány jiným motivem než sdělit dalším uživatelům pravdivé informace, když ale zavrhnete ty nejlichotivější a ty co vyloženě pomlouvají, dostanete se k celkem střízlivým informacím.
kapverdy komplex

Vyčíhejte si, jestli tento server neposkytuje nějaké slevové akce. Pokud ano, počkejte si na ně a využijte je k objednání ubytování pro vaši dovolenou. Ušetřené peníze můžete utratit za zábavu a atrakce, bez nichž dovolená není dovolenou.