Ložnice jsou nejdůležitější místností v domě

Elektronika

Zastánci teorie Feng-shui jsou toho názoru, že do ložnice nepatří elektromagnetické záření vyzařované elektronikou. Tedy počítače, mobilní telefony, tablety, televize, rádia, přehrávače, hi-fi věže. Souvisí to s regenerací organismu a elektrické přístroje, i s nižším příkonem a napětím, jsou rušivým elementem. Zjednodušeně řečeno to znamená, že místo, aby docházelo k obnově tělesných buněk v průběhu spánku, tělo reaguje na vyzařování z přístrojů zvýšeným množstvím adrenalinu a produkuje metabolické procesy na jeho odbourávání. Všechny vlivy se navíc sčítají, takže čím méně jich našemu organismu vystavíme, tím lépe.
tác na posteli

Teplota vzduchu a vlhkost

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro dobrý spánek je nízká teplota ovzduší. V přetopené místnosti se vám bude špatně usínat, snažte se teplotu v ložnici snížit na ideálních 17 – 19 stupňů. Problematická bývají letní vedra, naše tělo se sice dokáže přizpůsobit běžným letním teplotám, ale pokud přesáhnou určitou hranici (zhruba 27 stupňů), spánek bývá přerušovaný a neklidný. Jestliže máte možnost využít instalaci klimatizační jednotky, rozhodně to vašemu zdraví prospěje. Přenosné klimatizace jsou příliš hlučné a jsou spíše medvědí službou, navíc je jejich cena jen o několik tisíc korun nižší, než u pevné splitové jednotky.
manželská postel v hotelu

Dostatečné větrání

Je až s podivem, kolik lidí zejména v zimě spí v uzavřené místnosti se zavřeným oknem. Každé ráno se tito lidé budí přiotrávení vlastními zplodinami. Vydechujeme totiž oxid uhličitý a to je jedovatý plyn. Co se asi stane, jestliže do místnosti neproudí okysličený čerstvý vzduch?
zavazadla u postele

Kvalitní matrace a lamelové rošty

Moudří lidé vám potvrdí, že kromě racionálního stravovacího režimu a zajištěného zdroje pitné vody jsou v životě člověka nejdůležitější dvě věci: pevná a spolehlivá obuv a kvalitní postel. Všechno ostatní lze nějakým způsobem improvizovat, ale jestliže vás při pohybu bude omezovat mizerné obutí a budete navíc nevyspalí, váš život se promění v noční můru. Na botách a postelích rozhodně nešetřete, věnujte jim maximální pozornost a pečlivě vybírejte. Trh je dnes dostatečně zásoben, ale ne vždy narazíte na výrobky, co vás uspokojí.