Do města přijel cirkus

Milujete cirkus? Všichni ti klauni, artisti i krotitelé dravé zvěře, kteří baví obecenstvo a nezřídka riskují svůj život, i když jsou pochopitelně jištěni lany, ale přece jen, vlézt do klece se lvem, i když je lev najezený, to chce kus odvahy.

Mnoho z dětí se očarováno světem v šapitó. Je to jiný svět, svět kočovných umělců, kteří jezdí nejen po České republice, ale po celé Evropě a kdoví, kde jsou vlastně doma. Možná mají i trvalé bydliště, ale stejně jsou stále na cestách. Jejich prací je dopoledne trénink a večer představení. Několik dní pobudou v jednom městě, pak všechno sbalí a jedou do dalšího. Cestují, ale kdoví kolik mají času, aby města, v nichž vystupují, mohli poznat.

cirkus

Být pracovníkem v cirkusu, to není zaměstnání, to je způsob života a určitě i obrovský koníček. Neustále na cestách, přespáváte v karavanu a nemusíte se starat, jak získat nebankovní hypotéka https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/, protože nebudete kupovat byt, když jste stále na cestách. Také rodinné vztahy budou jiné, než jsme běžně zvyklí. Určitě se rodina nesetkává každý víkend a co se týká manželství, ty se uzavírají možná jen v rámci cirkusu.

Stát se cirkusovým artistou, to musíte mít v sobě vrozené a pravděpodobně bude někdo z rodičů také zaměstnanec cirkusu. Cirkusové školy bývaly kdysi v Rusku, kdoví jak je to dnes. Každopádně musíte být velice pohybově nadaný.

cirkus

Za vrchol cirkusu můžeme považovat světoznámý Cirque du Soleil, které s cirkusu udělali skutečně vrcholový kulturní zážitek včetně živé hudby, která je složená přesně pro dané představení. Každé vystoupení má příběh. Cirkus nemá zvířata, čímž si získal mnoho srdcí těch, kteří bojují proti drezúře zvířat. Zvláštností cirkusu je, že jeho představení využívá i např. bazén.

Přijede-li do vašeho města cirkus, určitě byste si to s dětmi neměli nechat ujít.