Do Červené Vody se můžete vydat i v létě

Plánujete dovolenou v letním období, nebo dokonce na jaře či na podzim, a nechce se vám trmácet daleko, někam do zahraničí? Co takhle vyrazit na hory – do Orlických hor?

Červená Voda je vyhlášené lyžařské středisko, nachází se na úpatí Bukové hory a můžete tu v zimní sezóně provozovat svůj oblíbený sport na společný skipas, jestliže se ubytujete i v Čenkovicích. Oba areály se spojily v jeden celek s názvem SKI Bukovka neboli SKI Buková hora.

Divoká Orlice

Na Bukovou horu směřují z obou obcí lanové dráhy a na straně Červené Vody je zde lyžařům k dispozici sjezdovka Mlýnice, jedna z nejdelších v České republice. Svou délkou 2150 metrů se může srovnávat i s nejdelšími tratěmi v Krkonoších, např. v Harrachově a ve Špindlerově Mlýně.

Co je však podstatné, středisko je zde pro rekreační účely k dispozici po celý rok. Nejste-li tedy zrovna zastánci úzkých prkének, a raději brázdíte horské terény pěšky nebo na kole, je toto místo vhodným kandidátem pro vaši dovolenou. Patří právem k nejkrásnějším v naší zemi a navíc zaujímá docela výhodnou polohu – na rozhraní Orlických hor, Králického Sněžníku a Jeseníků. Můžete se tedy odtud vydat i kousek dál, např. budete-li chtít navštívit nejvyšší horu Moravy – Praděd, Karlovu Studánku a projít se podél vodopádů Bílé Opavy.

Orlické hory a Králický Sněžník

Ubytování v Červené Vodě vám kromě komfortu a vybavení ubytovacích zařízení, která patří k běžnému standardu, nabídne zejména čisté ovzduší a v podstatě žádný smog, žádný chaos a stres, jaký vládne ve městech. Zapomeňte tedy na Legerovu ulici v Praze, kde napočítáte během hodiny stovky projíždějících aut, a soustřeďte se na modravý nebeský horizont s horskými panoramaty, na zpěv lesního ptactva a kvetoucí louky kolem vás. Bude to dobrá volba zejména pro toho, kde je zmítán chronickým stresem, a kdo je pracovně přetížený a zahlcený mnoha povinnostmi.