Servisovat stolní počítače se stále vyplatí

Ačkoli se dnes můžeme pochlubit kapesním počítačem v podobě mobilního telefonu, s operačním systémem například na linuxové bázi, miniaturizace elektroniky nemá, alespoň prozatím, významný vliv na vyřazení klasických desktopových (stolních) počítačů ze hry. Stále je o ně velký zájem a stále se vyplácí vytvářet počítačové sestavy na míru, s vysokým výkonem (herní), ale i ty kancelářské s integrovanou grafickou kartou.

vkládání procesoru do základní desky

Někdo vám dokonce může poradit, pokud vyloženě s počítačem necestujete, a máte jej doma pouze u jednoho psacího stolu, abyste raději dali přednost tomuto řešení před notebookem. Budete mít doma výkonnější sestavu, a za menší finanční obnos.

A co když se něco porouchá

Závada výpočetní techniky je nemilá věc, zvláště pokud se objeví neočekávaně a v okamžiku, kdy nemáme duplikována svá data. Archivaci dat proto nikdy nepodceňujte a buďte bdělí, aby vás případný hardwarový problém nezaskočil, a nepřišli jste o něco velmi cenného a důležitého.

základní deska

U stolního počítače je servisní zásah servisu PC v Berouně FSnet obvykle snazší řešení a mnohdy i levnější, než u notebooků. Mnoho komponentů lze totiž snadno vyměnit a v případě závady na základní desce je možné opravit pouze jistý vadný modul. Stolní počítač je výhodnější i z hlediska napájení ze sítě, není tu totiž žádná baterie, která by mohla explodovat, začít hořet anebo třeba jen přestat fungovat kvůli omezené životnosti. Stolní počítače jsou napájené ze zdroje, což je pouze transformátor chlazený ventilátorem, a pořídíte jej doslova za pár stovek korun.

Servisování stolních počítačů se vyplácí i z toho důvodu, že tak rychle nemusí stárnout, a že budou výkonnostně na stále velmi dobré úrovni i za delší časové období např. pěti až deseti let. Nač tedy pořizovat celou novou sestavu, když to není nutné, a oprava vadného komponentu vyjde mnohem, ale mnohem levněji.