Životní styl

Můžeme jej ovlivnit

Každý z nás žije určitým způsobem, přičemž pokud není ideální, tak se většinou dá udělat něco pro jeho zlepšení. Dost se od něj odvíjí náš psychický a zdravotní stav. Samozřejmě změna nemusí být okamžitá, protože jsme na něco navyklí, takže proces to může být postupný. Jestliže máme starostí na hlavu a nemáme ani dostatek času na odpočinek, tak na našem těle se to za určitou dobu podepíše. Základem je spát dostatečně dlouhou dobu, protože při spánku se naše tělo regeneruje a nabírá nové síly.

nohy v posteli

Obecně se doporučuje osm hodin spánku, ale u každého je tento údaj individuální. Dále je potřeba správně jíst, protože z jídla má naše tělo živiny. Správné stravování nám udává potravinová pyramida, kdy je důležité jíst pestrou stravu a každou surovinu v dostatečném množství. Dále bychom měli mít dostatečné množství pohybu, kdy se udává alespoň půlhodina střední zátěže a 10 000 kroků.

BMI výpočet

Udržovat si kondici je výhodné v každém věku, protože to prospěje našemu zdraví. Abyste si udělali obrázek, jak na tom jste s váhou, tak je tu BMI. Tento index počítá z naší výšky, váhy a věku index, který nám udává, jestli máme podvýživu, ideální váhu či nadváhu. Nadváha má hned stupňů. Jestliže budeme mimo normál, tak je dobré zaměřit se na změnu svého stravování a případně pohybu. Tento index nemusíte složitě počítat na obyčejné kalkulačce, protože je tu BMI online kalkulačka.

kuchyňská váha

Jak se správně zvážit https://www.bmikalkulacka.cz/spravne-vazeni? S četností to nemusíme nijak přehánět, protože i na hubnutí nemůžeme jít se spěchem, a proto nám postačí vážit se minimálně jednou za týden. Měli bychom si dávat pozor na denní dobu, protože během dne naše hmotnost roste, takže pro objektivní měření je výhodné vážit se vždy ráno. Důležité je mít jistotu, že naše váha váží správně. U ručičkových se musíme někdy starat o kalibraci, takže dnes jsou spíše používané digitální váhy.