Vše co potřebujete k založení s.r.o

Založení s.r.o (společnost s ručením omezeným) se může zdát celkově náročné ale ve skutečnosti to zvládne každý. Založit s.r.o si můžete samy nebo s pomocí jakékoliv firmy. V Případě že se rozhodnete si nechat založit s.r.o pomocí companies and offices, budete na jejich stránkách mít přímo rubriku s názvem založení s.r.o tam se dozvíte vše potřebné co vám jejích společnost nabízí. Pokud si ale chcete s.r.o založit samy, jsou 4 nejdůležitější věci které budou potřeba zařídit 1) Budete muset sepsat sepsat společenskou smlouvu, 2) Budete muset ohlásit živnosti, 3) Musíte si vytvořit bankovní účet kam budou chodit peníze vydělané firmou, 4) Musíte se zapsat do obchodního rejstříku.

Dobře sjednaná schůzka

Pokud však chcete založit s.r.o s další osobou budete muset zařídit ještě čestné prohlášení a podpisové vzory vás i vašeho společníka (neboli společného jednatele). Jako další z mnoha důležitých věcí bude potřeba si pronajmout nebo sehnat sídlo vaší budoucí firmy. V případě že by jste si pronajaly sídlo musíte předložit i nájemní smlouvu. Pokud budete jednatelem společnosti je důležité doložit papír s čistým trestním rejstříkem !!!!!! Společenskou smlouvu vám musí ověřit notář. Společenská smlouva musí obsahovat: počet jednatelů (a také jakým způsobem jednají za společnost), předmět podnikání (zjednodušeně činnost kterou se bude daná společnost zaobírat), sídlo a firmu (takže danou adresu kde se bude sídlo společnosti nacházet a název firmy), jako další bude potřeba uvést výši základního kapitálu a výši vkladu (co se týče vkladu bude muset připadat na podíl každého společníka!

Kasička

Při založení bankovního účtu bude potřeba doložit jak originál zakladatelské smlouvy tak i společenské smlouvy až po tom vám vystaví potvrzení o složení vkladu. Pokud se jedná o tak zvané jednoduché s.r.o zaplatíte kolem 5 000 až 6 000 Kč ( jednoduché s.r.o má jednu výhodu že je osvobozeno od soudních poplatků ale jenom v případě že vkladová povinnost bude splněna pouze v penězích. V normálních společností se může hodnota kterou zaplatíte vyšplhat až na 10 000 Kč. Samotné založení s.r.o zabere zhruba 25 dní se vším co bude potřeba zařídit.