Sprchový gel vs. mýdlo

Každý z nás má ve své domácnosti spoustu sprchových gelů a mýdel. Ženy ještě navíc sprchové gely spousty druhů. V dobách nejen našich babiček i praprababiček, bylo ale používáno pouze obyčejné a klasické mýdlo, které ještě navíc obsahovalo suroviny, které byly přírodní. Přidávali do něj navíc bylinky. Když si ale přečtete složení dnešních sprchových gelů, může se vám zdát, že jsou plné chemie. Je tedy skutečně sprchový gel lepší než obyčejné mýdlo?
dárková kazeta
Sprchový gel byste vždy měli volit podle vaší pokožky. Je dobré si před jeho koupí přečíst jeho složení. Nestačí, že pěkně voní, protože se s ním můžete večer umýt a ráno se vzbudit s alergickou reakcí, což rozhodně nechcete. Pozor byste si měli dávat především u sprchových gelů, které jsou v akci za 30 korun. Jejich složení je opravdu zajímavé.
mýdlo se semínky
Není ani dobré používat sprchový gel vašeho přítele nebo přítelkyně. Každý má totiž jiné složení a je určen pro jinou pokožku. Mužská pokožka je přeci jen o něco hrubší. Tohle tedy rozhodně nedělejte. Nedoporučuje se ani používat obyčejný sprchový gel na intimní partie. Pro ty byste měli používat intimní gel, nebo mýdlo, které je přírodní. Přírodní mýdla obsahují látky k ošetření a hygieně těchto partií.
Jestliže sprchový gel používáte, měli byste volit ten, který je bez parfemace. S vaší vůní by mohl vzniknout pravý opak.
Možná si teď říkáte, proč vlastně lidé upustili od klasického mýdla. Je to proto, že lidé jsou pohodlní a je pro ně mnohem jednodušší zmáčknou lahvičku, nadávkovat potřebné množství a nemít nikde nic upatlané od mýdla. Dlouhou dobu se navíc tradovalo, že obyčejné mýdlo vysušuje pokožku. Není to ale pravda.
levandulová srdce
Jestli se rozhodnete pro používání sprchového gelu nebo obyčejného mýdla, to záleží čistě na vás a vašem rozhodnutí. Jsou ale mezi námi tací, kteří nic takového používat nemohou, protože mají tak citlivou pokožku, že se musí umývat speciálními mýdly. Další variantou je vyrobit si své vlastní mýdlo v pohodlí domova.