Pár rad, jak udržet větší životnost ledničky


1. Zavírat dveře
Každý z nás zná jistě velmi dobře pocit, kdy má hlad, a tak doma šmejdí všude možně, dokud nenajde něco dobrého na zub. Někdy se však stává, že při řešení tohoto obtížného úkolu dojde k tomu, že necháme dvířka od ledničky pootevřená, čímž dochází k jejímu opotřebování, zejména tedy ke zhoršení kvality jejího výkonu. Může se totiž velmi lehce stát, že dojde k jejímu zahřívání a přetěžování.
otevřená bílá lednice v moderní kuchyni
2. Vyhnout se přetížení ledničky
Slevy, akce a procenta dolů z cen jsou velmi lákavou nabídku, kterou využívají zejména velké rodiny, jejichž dospělí členové si myslí, že se jedná o formu, za jejíž pomoci se dá v rámci rodinného rozpočtu výrazně ušetřit. Na jednu stranu je to tedy pravdivé, avšak pod jiným úhlem snadno zjistíme, že pokud se přeplní lednice, dojde k tomu, že nebude tolik mrazit, a nebude fungovat tak, jak má.
3. Včasné odmražení
Jednou za čas je také vhodné odmrazit tento skvělý vynález. Znamená to tedy, že je zapotřebí vyndat z něj veškerý obsah, a několik málo hodin ji nechat vypnutou a prázdnou. Během této doby se z ní odstraní přebytečná voda, čímž dojde k tomu, že bude obnovována její dlouhodobá životnost. Před vracením věcí do lednice je vhodné vytřít ji dezinfekčními prostředky k tomu určenými, aby byla zachována správná hygiena, a díky tomu byla podpořena kvalita úschovy potravin.
plná kreslená lednice
4. Vhodné umístění potravin
Je vhodné, aby se nic nenacházelo přímo u stěn, jelikož tím by kupříkladu u paprik došlo ke dřívějšímu rozkladu. Dále je vhodné, aby byla vajíčka umístěna na místech jim určených výrobce. Zelenina by se tak tedy měla nacházet v dolních šuplících, mléko a láhve ve dveřích.
5. Nikdy nevkládejte teplé potraviny
Pokud si uvaříte teplý oběd a večeři, tak než ji dáte do chladničky. Mohlo by tak jednak dojít ke sražení potravy, která by již nebyla tak lahodná, druhak by se mohlo stát, že by se v lednici vytvořila nepotřebná pára a došlo by ke snížení jejího chlazení.