Okrasné kameny poslouží i dětem

Dětské hraní

Také patříte k lidem, kteří propagují přírodní materiály i ve vztahu k dětským hrám? Dáváte přednost hračkám ze dřeva před těmi z plastu? Pak byste mohli ocenit i okrasné kameny, s nimiž si děti mohou hrát nejen venku na zahradě, ale i doma v dětském pokoji. Mohou si z nich vytvářet koláže, dekorativní zákoutí, vyzdobit s nimi květináče s pokojovými rostlinami anebo je využívat k tvořivému hraní, např. s portálovým jeřábem, který nakládá do přepravy různá břemena.

srdce z kamenů

Kamínky lze jednoduše vyčistit od prachu a dalších nečistot přepíráním v ruce i s využitím desinfekce a je to hlavně čistě přírodní materiál, který nikomu neublíží. Pouze buďte obezřetní a nedávejte kamínky k hraní dětem do tří let, aby je nespolkly nebo se s nimi nezadusily.

Kameny v kanceláři

Současná doba nahrává modernímu pojetí stylu zařizování kanceláří a ty pak bývají mnohdy příliš strohé a neosobní. Máme-li trávit v takových prostorách většinu pracovní doby, měli bychom pamatovat i na patřičnou výzdobu, aby se pracoviště stalo přátelštějším a přívětivějším. Zkuste to s pokojovými rostlinami a výzdobou z přírodních kamenů, vneste kus přírody i tam, kde převládají notebooky, monitory, tiskárny a skenery.

přírodní kameny u moře

Bosonohý chodník

Znáte barefoot chodníčky, které zdobí některá místa v přírodě pod širým nebem? A víte, že si takový chodníček můžete zhotovit i doma? Stačí k tomu dřevěná obvodová mřížka, která zadrží vnitřní výplně, a ty pak vytvoříte z různých předmětů, aby důkladně a zároveň bezpečně stimulovaly reflexní body na bosých chodidlech.

Procházet se můžete po dřevěných kolíčcích, špalíčcích, větvičkách, modřínových a smrkových šiškách, písku, štěrku a také po okrasných kamenech, odstupňovaných dle různé velikosti. Budete pak mít doma perfektní relaxační pomůcku, která je zároveň dokonalým léčivým přípravkem.