Nebezpečí v kuchyni

Jedním z míst, kde v našem domě může dojít k nejvíce nebezpečným situacím je kuchyň. Je to nejen tím, že je tam řada nebezpečných předmětů, ale také jsou tam přívody všech energií, které člověk využívá. Že se manželské hádky nemají odehrávat v kuchyni, o tom mluví nejeden vtip, protože v kuchyni máme po ruce nože a pokud hádka přeroste v hysterii, může snadno dojít k nechtěným zkratům a mít v ten moment po ruce nože, to skutečně nechcete zažít. Ale v kuchyni se často zraníme, aniž by to bylo spojeno s vypjatou situací.

nože

V kuchyni je často více nebezpečných nástrojů, než máme v dílně. Různé druhy nožů, ale i sekáčky na maso, nejrůznější mlýnky a mixéry, to vše se v nešikovných rukou změní v potencionálně nebezpečné předměty. Z těchto předmětů bychom nikdy neměli sundávat ochranné kryty, a hlavně vždy by měly být schované tak, aby se k nim nedostaly děti. Nejen zapnutý mixér může ublížit, jeho ostré nože jsou nebezpečné i v klidu.

V kuchyni číhají ale i skrytá nebezpečí. Tím nejvážnějším jsou úniky plynu, ale hlavně oxidu uhelnatého, který může vzniknout závadou na vaší karmě. Těmto únikům lze zabránit pravidelnými revizemi, které byste rozhodně neměli podceňovat, protože únik oxidu uhelnatého končí většinou smrtí, ale určitě se nechcete ani přiotrávit.

kuchyň

V kuchyni nám ale hrozí i řada menších havárií, které nejsou smrtelně nebezpečné, ale rovněž nejsou nijak příjemné. V kuchyni míváme dřez, myčku a mnohdy i pračku a různé netěsnosti v potrubí, prasklé těsnění na ventilu, netěsnosti jednotlivých spojů, kolínek a přechodek mohou způsobit velké finanční ztráty v případě vytopení nejen vašeho bytu, ale i řadu bytů pod vámi. Kuchyň je místem, bez kterého se náš život neobejde, protože tam vznikají všechny ty dobroty, které si dáme na náš stůl a které s chutí sníme. Tak pozor na pořezané prsty a ať vám chutná.