Je vaše kočka zdravá?

Když se podíváte na svoji kočku, jak se spokojeně vyhřívá na sluníčku nebo vylizuje svoji misku, jste přesvědčeni o tom, že musí být naprosto zdravá a nic ji nebolí. Pravda však je, že zdraví kočky na první pohled tak úplně poznat nemusíte.
Kočka je totiž zvíře, které svoje zdravotní potíže a bolest dokáže mistrně skrývat.Mnohem lépe než psi nebo kterákoliv jiná zvířata. Je to určitý pud, který je kočkám daný, aby nebyly zranitelné před nepřáteli. Někdy jsme my lidé skutečně hodně nechápaví nebo spíše málo všímaví a starost o svoji kočičku začneme mít, až když onemocnění může být již v rozvinutém stadiu.
ekg kočky
Změna chování
Každá kočka miluje zaběhnuté zvyky a pořádky,což vám potvrdí všichni, kteří čtyřnohé mňoukající mazlíčky mají doma. Jen si zkuste přestavět nábytek nebo dokonce přinést do kočičího území nějaký nový kousek! Už jen z toho je kočka celá nesvá a dává to najevo svoji nervozitou a neobvyklým chováním. A to samé platí, když se necítí ve své kůži, vlastně ve svém kožichu.
Jestliže kočku něco bolí, především to lze poznat z jejího změněného chování.Náhle se schovává, když předtím se od vás nehnula na krok. Je neklidná místo blaženého rozvalování se. Přestane se chodit mazlit, vyhýbá se skákání do výšky, nepřiběhne při zvuku otevírání konzervy nebo je náhle agresivní, napadá vás, celé dny jen prospí. Je-li to vše opakem toho, jak se chovala dříve, už bychom měli zbystřit a raději ji nechat vyšetřit u veterináře.
kočka pod taškou
Ach ty zuby!
Otevírání tlamičky kočky nepatří zrovna k oblíbeným prohlídkám a spousta majitelů koček jej také zanedbává a hlavně na to kočku od malička nezvyká. To je ale velká chyba, neboť bolest zubů je pro zvíře stejným utrpením jako pro člověka a patří k těm nejčastějším, která chovatelům uniká. Odhalíte tím zubní kámen, zarudlé dásně i zkažené zuby, s nimiž si kočičí stomatolog dobře poradí a vaše kočka znovu ožije.