Teplá voda v bazénu

Pokud patříte více mezi zimomřivé typy než otužilce, jistě nemáte rádi příliš studenou vodu, zvláště musíte-li se v ní koupat. Doma ve vaně nebo ve sprše se dá snadno teplé vody docílit, ale v bazénu na zahradě je to už přeci jen trochu složitější. V letních měsících je obvykle bazénová voda teplá více než dost, ale i tak mohou nastat dny, kdy by bylo vhodné ji ještě o pár stupínku přihřát. V takovém případě máte dvě možnosti. Využít ohřívač vody nebo solární plachtu. Obě možnosti fungují, každá trochu jinak.
holka v bazénu

Náročné na spotřebu

Valná část majitelů domácích bazénů si kupuje poměrně drahé ohřívače, které jsou sice efektivní, ale mají až příliš vysokou spotřebu. A při dnešních cenách elektrické energie je možná lepší se pomalu ale jistě začít otužovat a tím si zvykat na studenou vodu, nebo si pořídit alternativní způsob ohřívadla, který nevyžaduje zapojení do elektrické sítě.

Funguje dobře

Chcete-li mít vodu v bazénu teplou a zároveň nechcete mít zbytečně vysoké výdaje, vlastnosti solární plachty vás rozhodně dokáží oslovit. Jedná se o ekologický způsob ohřevu vody bez nutnosti využívat jakékoliv jiné zdroje, než jsou sluneční paprsky. Plachta se na hladinu položí a nechá se působit. Když je sluníčko hodně aktivní, voda je poměrně rychle připravena ke koupání i pro jedince, co chodí v kožichu už od září. Není-li ten den zrovna nejslunečněji, budete muset počkat přeci jen o něco déle.
dítě pod vodou

Všechny rozměry

Možná, že máte obavy, zdali lze koupit solární plachtu s rozměry, které odpovídají velikosti vašeho bazénu. Tento druh obav ale můžete hodit za hlavu. Plachty se vyrábějí v mnoha velikostech, a i kdybyste měli opravdu velký bazén, můžete si pořídit rovnou plachty dvě. Ty největší modely dokáží ve dvojici zakrýt pomalu i letiště. Solární plachty se dají koupit buďto ve specializovaných obchodech, nebo si je můžete domů objednat přes internet. První možnost je sice pracnější, ale zase dostanete hned na místě odpovědi na své případné dotazy.