Pracujte z pohodlí domova

Pracovat doma už delší dobu není privilegiem pouze spisovatelů, ale i mnoha dalších lidí. Je to totiž lepší stav jak pro pracovníky, tak i pro samotné firmy. Pracovník ušetří peníze za dopravu a možná si i trochu přispí, zaměstnavatel zase nemusí platit náklady například za vytápění nebo svícení. Úsporu pocítí obě skupiny. Ne každý samozřejmě může dělat práci doma, ale některé profese jsou k tomu přímo předurčeny.

počítač

  1. Výrobce hraček – menší upomínkové předměty například v podobě pletených medvídků nebo králíků, které se dají běžně sehnat na pumpě nebo v obchodě se suvenýry, se už dnes jen málokdy vyrábějí ve výrobní hale. Jejich produkce se plynule přenesla do domácností. Funguje to jednoduše. Podepíšete smlouvu, dostanete materiál s návodem a podle toho vyrábíte. Jakmile máte vše hotové, zašlete výrobky firmě a obratem dostanete další práci.

blogger

  1. Bloger – nejen klasičtí spisovatelé, ale i ti internetoví běžně pracují doma. U nás se jen psaním na blog dá uživit jen stěží, ale v zahraničí je to zcela běžné. Čím více váš blog navštěvuje lidí, tím větší zisky máte. I přesto, že se nejedná o práci, která by vás uživila, může se jednat o vcelku slušný vedlejší zdroj příjmu. Tyto peníze se pak dají použít například pro dovolenou. Během jednoho roku to může totiž dělat i pěkných pár tisíc.
  2. Youtuber – další kreativní druh práce, kvůli kterému nemusíte chodit nikam ven. I když záleží. Někteří youtubeři natáčí své příspěvky primárně ve venkovních prostorách. Pokud však chcete zůstat jenom doma, klidně můžete. Musíte však vymyslet poutavý obsah, kterým budete pravidelně obohacovat váš kanál. Pokud bude mít dostatečné množství pravidelných diváků, můžete si mnout ruce. Musíte však udržet laťku hodně vysoko dlouhodobě. Konkurence je totiž poměrně velká a také nespí. Zní to jako jednoduchá práce, ale opak je pravdou. Abyste se tím mohli plnohodnotně živit, budete muset makat takřka každý den.