Nekupujte zbytečný cukr


Nápoje a džusy
                Většina z Vás ví, že sladké, barevné limonády známých i neznámých značek nejsou zdravé, ale proč i džusy? Vysvětlení je jednoduché. Obsahují velké množství cukru. Ten nám může pomoct, pokud půjdeme na turistický výlet, ale při běžných činnostech nám tato energie navíc není ku prospěchu.
                Ke zdravému životnímu stylu odmyslitelně patří dostatečný pitný režim. Důležité pravidlo zní pít průběžně celý den a nesnažit se před spaním dohnat to, co jsme přes den nestihli. Zároveň je nezbytné pitný režim navýšit při fyzické námaze, nemoci nebo při teplém počasí. K dodržení pitného režimu Vám může pomoct, když budete mít lahev s nápojem vždy u sebe. Na trhu je mnoho designových lahví ze skla nebo eko-plastu, které jsou zdravotně nezávadné.
                Nejvhodnějším řešením, jak zahnat žízeň je čistá voda. Tuto můžeme dochutit pomerančem, mátou nebo okurkou.
příbory a moučkový cukr
 
Müsli, snídaňové směsi, cereálie
 
                Kvalitní snídaně je základ, nastartuje Vaše tělo i mysl. Je však důležité, vybrat snídani, která Vás připraví na celodenní shon.
 
                Zapékané a křupavé müsli, kukuřičné lupínky nebo čokoládové kuličky obsahují často velké množství zbytečného cukru. Tyto produkty mají vysoký glykemický index a jejich výživová hodnota nemusí být úplně vhodná. Pokud lupínky kombinujeme se slazeným jogurtem, problém se ještě prohlubuje.
                Vždy je třeba sledovat údaje na etiketách. Nejlepší však je připravit si ovesné vločky s ovocem a tvarohem doma. Čím méně průmyslově zpracovaná potravina je, tím bývá vhodnější.
kontinentální snídaně
 
Sušené ovoce
 
                Čas od času při sledování večerního programu v televizi každého přepadne chuť na sladké. V dobré víře místo gumových medvídků sáhneme po sušeném ovoci. Není to vhodná volba, protože i takto zpracované ovoce obsahuje množství cukru, které tělo v těchto hodinách nedokáže spotřebovat a energii si uloží v podobě tukových zásob.
                Večer je sušenému ovoci lepší se úplně vyhnout. I zde platí, pravidlo sledování etiket Mnoho produktů bývá doslazované, což znamená další přidaný cukr. Některé druhy ovoce jsou sířené, aby se nám na oko líbily, což ke zdravému stravování rozhodně nepatří.