Těžbu bitcoinu zvládnou jak muži, tak i ženy

Nejedná se totiž o žádný důl, do kterého byste měli jít s krumpáčem a lopatou, ale jedná se o těžbu virtuální měny. Tato měna je považována za základní druh všech kryptoměn, protože je nejrozšířenější a nejznámější. Těží se pomocí speciálního zařízení pod názvem asic miner a btc miner.
Těžba bitcoinu spočívá v kvalitním zařízení. Podle toho, jak kvalitní zařízení si pořídíte, tolik budete těžit. Samozřejmě zde platí, že čím lepší, kvalitnější a výkonnější zařízení, tím efektivnější a vyšší vaše těžba bude. Těžba se také často označuje jako bitcoin mining. Zdá se, že se jedná o velice složitý proces, ale se speciálním zařízením, které k těžbě potřebujete, to bude poměrně snadné. Potřebujete akorát znát pár základních informací, pak to zvládne opravdu každý.
znak pro bitcoin.jpg
Ještě je potřeba si říct, že těžba představuje vlastně jakési potvrzování transakcí. To se ale pomocí zařízení provádí plně automaticky. Podle toho, kolik transakcí vaše zařízení potvrdí, tak následně získáte tuto měnu.
Zařízení, které si musíte pořídit, se nazývá bitcoin miner. V minulosti k těžbě stačily počítače, které byly hodně výkonné, ale v dnešní době tomu tak už vůbec není a potřebujete moderní zařízení, které je určené speciálně k těžbě. Pokud byste si chtěli nějaké zařízení na těžbu pořídit, pak vybírejte u velkých výrobců. Ti již prodávají zařízení upravené se speciálními asic čipy, které vám zajistí rychlejší a efektivnější těžbu.
radost z bitcoinu.jpg

Těžba v poolu se vyplatí

Co je to ten pool? Jedná se o jakési centrum, kde se nachází spoustu zařízení, která se věnují těžbě. Jakmile se k nim přidáte, máte vyšší šanci, abyste měnu získali. Budete totiž ve větší míře, hromadně potvrzovat více transakcí a následně získáte měnu, proto je lepší těžit v poolu. Výsledek čili výdělek se pak rozpočítává podle toho, kdo přesně kolik přispěl svou těžbou, alias, kdo kolik potvrdil transakcí, které zařízení jak na tom bylo a podobně. Takže máte přesný výsledek, ale vyšší šanci v poolu získat bitcoin, proto je to výhodné.